Robert Sapolsky

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Robert Sapolsky

Robert Morris Sapolsky (lindur më 6 prill 1957) është një neuroendokrinolog dhe autor amerikan. Ai aktualisht është profesor i biologjisë, i neurologjisë dhe shkencave neurologjike, si dhe kirurgjisë neurologjike në Universitetin Stanford . Për më tepër, ai është hulumtues në Muzetë Kombëtarë të Kenisë . [1]

  1. ^ "Robert Sapolsky". Marrë më 22 shkurt 2009. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)