Roberto Torres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Roberto Torres
Të dhënat personale
Emri i plotëRoberto Torres
Data e lindjes (1972-04-06) 6 Prill, 1972 (49 vjeç)
Vendi i lindjesParaguaji
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1996-1998Cerro Porteño
1999-2000Júbilo Iwata
Ekipi kombëtar
1996Stampa:PARf1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Roberto Torres (lindur më 6 Prill 1972) është një ish-futbollist paraguaji.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin paraguaji ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:PARf
Vite Ndeshje Gola
1996 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]