Robin Stjernberg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Robin Stjernberg
120803 RixFM RobinStjernberg 9818.jpg
Të dhëna
Emri i lindjesRobin Stjernberg
Data e lindjes (1991-02-22) 22 Shkurt, 1991 (31 vjeç)
PrejardhjaFlag of Sweden.svg Hässleholm, Suedia.
ZhanretPop
ProfesionetKëngëtar
InstrumentetVokal
Vitet aktive2011-
Shtëpitë diskografikeLionheart Music Group

Robin Stjernberg (lindur më 22 shkurt 1991HässleholmSuedisë) është një këngëtar suedez. Ai përfaqësoi Suedinë në Festivalin Evropian të Këngës 2013Malmö me këngën "You". Ai fitoi festivalin Melodifestivalen 2013 me këngën.[1]

Në 2011 ai mori pjesë në konkursin Idol 2011 ku fitoi çmimin e dytë.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Robin Stjernberg wins Melodifestivalen 2013 Eurovision.tv

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Robin Stjernberg – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale