Rocroi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rocroi
Komunë
noform
Pamje nga Rocroi
Stema_figura
Vendndodhja
Rocroi is located in Franca
Rocroi
Rocroi
49°55′31″V 4°31′17″L / 49.925277777778°V 4.5213888888889°L / 49.925277777778; 4.5213888888889Koordinatat: 49°55′31″V 4°31′17″L / 49.925277777778°V 4.5213888888889°L / 49.925277777778; 4.5213888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 50.41 km2
Lartësia 385 m (m.n.d.)
Popullsia 2393 banorë
Dendësia 47 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08230
INSEE 08367


Rocroi është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Rocroi ka një popullsi prej 2393 banorë dhe sipërfaqe 50.41 km², me një dendësi prej 47 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Rocroi – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale