Roger Machado Marques

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Roger Machado Marques
Të dhënat personale
Emri i plotëRoger Machado Marques
Data e lindjes (1975-04-25) 25 Prill, 1975 (45 vjeç)
Vendi i lindjesPorto Alegre, Brazili
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1994-2003Grêmio
2004-2005Vissel Kobe
2006-2008Fluminense
Ekipi kombëtar
2001Flag of Brazil.svg Brazili1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Roger Machado Marques (lindur më 25 Prill 1975) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
2001 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]