Roggel en Neer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Roggel en Neer (kthjellim).


Roggel en Neer
—  komuna  —
Roggel en Neer is located in Hollandë
Roggel en Neer
Roggel en Neer
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Koordinatat 51°15′48″V 5°55′23″L / 51.263333°V 5.923056°L / 51.263333; 5.923056 (Roggel en Neer)Koordinatat: 51°15′48″V 5°55′23″L / 51.263333°V 5.923056°L / 51.263333; 5.923056 (Roggel en Neer)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

Roggel en Neer është një komunë në provincën LimburguHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1]. është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Limburgu