Roizy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Roizy
Komunë
noform
Pamje nga Roizy
Vendndodhja
Roizy is located in Franca
Roizy
Roizy
49°25′30″V 4°10′38″L / 49.425°V 4.1772222222222°L / 49.425; 4.1772222222222Koordinatat: 49°25′30″V 4°10′38″L / 49.425°V 4.1772222222222°L / 49.425; 4.1772222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.15 km2
Popullsia 231 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08190
INSEE 08368


Roizy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Roizy ka një popullsi prej 231 banorë dhe sipërfaqe 11.15 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Roizy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale