Rubió

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rubió
Komunë
Vendndodhja
Rubió is located in Spanjë
Rubió
Rubió

Koordinatat: 41°38′47″V 1°34′17″L / 41.64639°V 1.57139°L / 41.64639; 1.57139

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Anoia
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 38′ 47″ Veri

1° 34′ 17″ Lindje


Rubió është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Anoia, të provincës Barcelona, në Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Rubió – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale