Rubigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rubigny
Komunë
noform
Pamje nga Rubigny
Vendndodhja
Rubigny is located in Franca
Rubigny
Rubigny
49°41′08″V 4°11′41″L / 49.685555555556°V 4.1947222222222°L / 49.685555555556; 4.1947222222222Koordinatat: 49°41′08″V 4°11′41″L / 49.685555555556°V 4.1947222222222°L / 49.685555555556; 4.1947222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.12 km2
Popullsia 71 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08220
INSEE 08372


Rubigny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Rubigny ka një popullsi prej 71 banorë dhe sipërfaqe 5.12 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Rubigny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale