Ruka Norimatsu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ruka Norimatsu
Të dhënat personale
Emri i plotëRuka Norimatsu
Data e lindjes (1996-01-30) 30 Janar, 1996 (25 vjeç)
Vendi i lindjesSaitama, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2014–Urawa Reds65(1)
Ekipi kombëtar
2014Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ruka Norimatsu (乗松 瑠華 Norimatsu Ruka?, lindur më 30 Janar 1996) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2014 2 0
Gjithsej 2 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2014 Japan Football Association(japonisht)