Rumi Utsugi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Rumi Utsugi
Të dhënat vetjake
Emri i plotëRumi Utsugi
Datëlindja (1988-12-05) 5 dhjetor, 1988 (34 vjeç)
VendlindjaKanagawa, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera si profesionist*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2004–2010Nippon TV Beleza76(7)
2010–2016Montpellier111(20)
2016–Reign FC43(2)
Karriera ndërkombëtare
2005–Japonia111(6)
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only

Rumi Utsugi (宇津木 瑠美 Utsugi Rumi?, lindur më 5 Dhjetor 1988) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 111 ndeshje dhe ka shënuar 6 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1][2]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2005 5 0
2006 2 0
2007 9 0
2008 10 4
2009 3 0
2010 9 1
2011 9 0
2012 7 0
2013 8 0
2014 12 0
2015 13 0
2016 3 0
2017 13 0
2018 8 1
Gjithsej 111 6

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Japan Football Association(japonisht)
  2. ^ 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 Arkivuar 11 gusht 2018 tek Wayback Machine, 2016, 2017 Arkivuar 23 mars 2019 tek Wayback Machine, 2018 Japan Football Association(japonisht)