Rumigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rumigny
Komunë
noform
Pamje nga Rumigny
Stema_figura
Vendndodhja
Rumigny is located in Franca
Rumigny
Rumigny
49°48′31″V 4°15′59″L / 49.808611111111°V 4.2663888888889°L / 49.808611111111; 4.2663888888889Koordinatat: 49°48′31″V 4°15′59″L / 49.808611111111°V 4.2663888888889°L / 49.808611111111; 4.2663888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.38 km2
Popullsia 362 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08290
INSEE 08373


Rumigny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Rumigny ka një popullsi prej 362 banorë dhe sipërfaqe 17.38 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Rumigny (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale