Rupià

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rupià
Komunë
Vendndodhja
Rupià is located in Spanjë
Rupià
Rupià

Koordinatat: 42°1′V 3°1′L / 42.017°V 3.017°L / 42.017; 3.017

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Baix Empordà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.3 km2
Popullsia 241 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Rupià është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Rupià ka 241 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 5.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Rupià – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale