Rustam Kazakov

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Regjistri i medaljeve
Kombëtarja: Bashkimi Sovjetik
Men's wrestling
Olympic Games
Ari 1972 Munich Greco-Roman Bantamweight


Rustem Kazakov (i lindur më 2 Janar të vitit 1947) është një ish-luftëtar sovjetik dhe kampion olimpik.

Ai garoi në Olimpiadën Verore të vitit 1972 në Munih, ku fitoi një medalje të artë në grevën greko-romake, klasën e peshave të barit. Ai është gjithashtu dy herë kampion i botës në vitet 1969 dhe 1971. [1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Profile: Rustem Kazakov". sports-reference.com. Arkivuar nga origjinali më 3 shkurt 2013. Marrë më 11 mars 2009. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)