Ryoichi Kawakatsu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ryoichi Kawakatsu
Të dhënat personale
Emri i plotëRyoichi Kawakatsu
Data e lindjes (1958-04-05) 5 Prill, 1958 (63 vjeç)
Vendi i lindjesKyoto, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1981–1982Toshiba
1983–1989Yomiuri
1989Kyoto Shiko
1990Tokyo Gas
Ekipi kombëtar
1981–1982Japonia13(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ryoichi Kawakatsu (lindur më 5 Prill 1958) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 13 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1981 10 0
1982 3 0
Gjithsej 13 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]