Ryoichi Maeda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ryoichi Maeda
Ryoichi Maeda - big.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëRyoichi Maeda
Data e lindjes (1981-10-09) 9 Tetor, 1981 (39 vjeç)
Vendi i lindjesKobe, Japoni
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualFC Tokyo
Numri20
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2000–2014Júbilo Iwata
2015–FC Tokyo
Ekipi kombëtar
2007–2013Japonia33(10)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ryoichi Maeda (lindur më 9 tetor 1981) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 33 ndeshje dhe ka shënuar 10 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2007 2 1
2008 1 1
2009 2 0
2010 2 0
2011 9 4
2012 8 4
2013 9 0
Gjithsej 33 10

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]