Ryoko Takara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ryoko Takara
Të dhënat personale
Emri i plotëRyoko Takara
Data e lindjes (1990-04-09) 9 Prill, 1990 (30 vjeç)
Vendi i lindjesOkinawa, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2009–2012INAC Kobe Leonessa41(2)
2013–2016Vegalta Sendai71(4)
2017LSK Kvinner15(3)
Ekipi kombëtar
2013–2015Japonia3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ryoko Takara (高良 亮子 Takara Ryoko?, lindur më 9 Prill 1990) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2013 1 0
2014 0 0
2015 2 0
Gjithsej 3 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2013, 2015 Arkivuar 11 gusht 2018 tek Wayback Machine Japan Football Association(japonisht)