Ryoko Uno

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ryoko Uno
Të dhënat personale
Emri i plotëRyoko Uno
Data e lindjes (1975-11-09) 9 Nëntor, 1975 (44 vjeç)
Vendi i lindjesKanagawa, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1990–1999NTV Beleza83(6)
2000–2007TEPCO Mareeze78(0)
Ekipi kombëtar
1991–1996Japonia6(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ryoko Uno (宇野 涼子 Uno Ryōko?, lindur më 9 Nëntor 1975) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 6 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1991 1 0
1992 0 0
1993 4 0
1994 0 0
1995 0 0
1996 1 0
Gjithsej 6 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]