Ryota Morioka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ryota Morioka
Të dhënat personale
Emri i plotëRyota Morioka
Data e lindjes (1991-04-12) 12 Prill, 1991 (30 vjeç)
Vendi i lindjesHyogo, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualŚląsk Wrocław
Numri10
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2010–2015Vissel Kobe
2016–Śląsk Wrocław
Ekipi kombëtar
2014Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ryota Morioka (lindur më 12 Prill 1991) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2014 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]