Ryota Moriwaki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Ryota Moriwaki
Të dhënat personale
Emri i plotë Ryota Moriwaki
Data e lindjes (1986-04-06) 6 Prill, 1986 (32 vjeç)
Vendi i lindjes Hiroshima, Japoni
Pozita ne fushë Mbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktual Urawa Reds
Numri 46
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
2004–2012 Sanfrecce Hiroshima
2006–2007 Ehime FC
2013– Urawa Reds
Ekipi kombëtar
2011–2013 Japonia 3 (0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ryota Moriwaki (lindur më 6 Prill 1986) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[redakto | redakto tekstin burimor]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[redakto | redakto tekstin burimor]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2011 1 0
2012 1 0
2013 1 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]