Ryota Tsuzuki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ryota Tsuzuki
Të dhënat personale
Emri i plotëRyota Tsuzuki
Data e lindjes (1978-04-18) 18 Prill, 1978 (43 vjeç)
Vendi i lindjesNara, Japoni
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1997–2002Gamba Osaka
2003–2010Urawa Reds
2010Shonan Bellmare
Ekipi kombëtar
2001–2009Japonia6(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ryota Tsuzuki (lindur më 18 Prill 1978) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 6 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2001 2 0
2002 0 0
2003 0 0
2004 1 0
2005 0 0
2006 0 0
2007 0 0
2008 0 0
2009 3 0
Gjithsej 6 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]