Ryuichi Sugiyama

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ryuichi Sugiyama
Ryuichi Sugiyama and Dettmar Cramer 1964.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëRyuichi Sugiyama
Data e lindjes (1941-07-04) 4 Korrik, 1941 (80 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1966–1973Mitsubishi Motors
Ekipi kombëtar
1961–1971Japonia56(15)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ryuichi Sugiyama (lindur më 4 Korrik 1941) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 56 ndeshje dhe ka shënuar 15 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1961 3 0
1962 6 0
1963 5 1
1964 2 1
1965 4 3
1966 6 2
1967 5 4
1968 4 1
1969 4 0
1970 11 1
1971 6 2
Gjithsej 56 15

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]