Séchault

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Séchault
Komunë
noform
Pamje nga Séchault
Vendndodhja
Séchault is located in Franca
Séchault
Séchault
49°15′53″V 4°44′16″L / 49.264722222222°V 4.7377777777778°L / 49.264722222222; 4.7377777777778Koordinatat: 49°15′53″V 4°44′16″L / 49.264722222222°V 4.7377777777778°L / 49.264722222222; 4.7377777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.86 km2
Popullsia 64 banorë
Dendësia 6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08250
INSEE 08407


Séchault është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Séchault ka një popullsi prej 64 banorë dhe sipërfaqe 10.86 km², me një dendësi prej 6 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Séchault – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale