Sécheval

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sécheval
Komunë
noform
Pamje nga Sécheval
Stema_figura
Vendndodhja
Sécheval is located in Franca
Sécheval
Sécheval
49°51′34″V 4°39′35″L / 49.859444444444°V 4.6597222222222°L / 49.859444444444; 4.6597222222222Koordinatat: 49°51′34″V 4°39′35″L / 49.859444444444°V 4.6597222222222°L / 49.859444444444; 4.6597222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.79 km2
Popullsia 542 banorë
Dendësia 39 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08150
INSEE 08408
Faqja Zyrtare http://www.secheval.fr


Sécheval është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Sécheval ka një popullsi prej 542 banorë dhe sipërfaqe 13.79 km², me një dendësi prej 39 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sécheval – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale