Sérgio Manoel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sérgio Manoel
Të dhënat personale
Emri i plotëSérgio Manoel
Data e lindjes (1972-03-02) 2 Mars, 1972 (49 vjeç)
Vendi i lindjesSantos, Brazili
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1989-1993Santos
1994-1995Botafogo
1996-1997Cerezo Osaka
1997Grêmio
1998-1999Botafogo
2000-2001Cruzeiro
2002Coritiba
2003América
2003Portuguesa Desportos
2004Figueirense
2004Independiente
2005Marília
2005Figueirense
2006Volta Redonda
2006Náutico Capibaribe
2007Botafogo
2007Ceilândia
2008Ceará
2008Bacabal
2008-2009Bragantino
Ekipi kombëtar
1995–1998Flag of Brazil.svg Brazili4(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Sérgio Manoel (lindur më 2 Mars 1972) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 4 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1995 1 0
1996 1 0
1997 0 0
1998 2 0
Gjithsej 4 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]