Sévigny-Waleppe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sévigny-Waleppe
Komunë
noform
Pamje nga Sévigny-Waleppe
Vendndodhja
Sévigny-Waleppe is located in Franca
Sévigny-Waleppe
Sévigny-Waleppe
49°36′15″V 4°04′52″L / 49.604166666667°V 4.0811111111111°L / 49.604166666667; 4.0811111111111Koordinatat: 49°36′15″V 4°04′52″L / 49.604166666667°V 4.0811111111111°L / 49.604166666667; 4.0811111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.11 km2
Popullsia 242 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08220
INSEE 08418


Sévigny-Waleppe është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Sévigny-Waleppe ka një popullsi prej 242 banorë dhe sipërfaqe 24.11 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sévigny-Waleppe – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale