Jump to content

Súdwest-Fryslân

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Súdwest Fryslân
Flamuri i Súdwest Fryslân
Stema zyrtare e Súdwest Fryslân
Popullsia
 • Gjithsej82.000
Faqja zyrtarewww.gemeentesudwestfryslan.nl

Súdwest Fryslân është një qytet dhe komunë në provincën FrieslandHolandë me sipërfaqe 813.05 km² dhe popullsi 82000 banorë[1]. Sneek është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Friesland