Súria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Súria
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Súria is located in Spanjë
Súria
Súria

Koordinatat: 41°50′10″V 1°45′10″L / 41.83611°V 1.75278°L / 41.83611; 1.75278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Bages
Kryetari i Bashkisë Antoni Julian i Ribera
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.61 km2
Lartësia 326 m (m.n.d.)
Popullsia 6369 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Surienc, surienca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 50′ 10″ Veri

1° 45′ 10″ Lindje


Súria është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bages, të provincës Barcelona, në Katalonia. Súria ka 6369 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 23.61 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Súria – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale