SKEMA Business School

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

"SKEMA Business School" është një shkollë biznesi evropiane me komplekse universitare në Lille, Suresnes, Sophia Antipolis, Suzhou, Raleigh, Belo Horizonte dhe Cape Town[1]. Ngritur që në vitin 2009.

Programet e saj janë trefish të akredituara nga sistemet ndërkombëtare AMBA, EQUIS dhe AASCB[2]. Shkolla numëron mbi 45000 ish-studentë në fushat e biznesit dhe politikës, si Alain Dinin (kreu ekzekutiv i Nexity-it), Jean-Philippe Courtois (kreu ekzekutiv i Microsoft-it).

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead.Sun, sea and school
  2. ^  FrancaAvec l'AMBA, Skema décroche la triple accréditation Arkivuar 11 nëntor 2019 tek Wayback Machine

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]