Suresnes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Suresnes
Komunë
noform
Pamje nga Suresnes
Stema_figura
Stema
Vendndodhja
Suresnes is located in Franca
Suresnes
Suresnes
48°52′11″V 2°13′09″L / 48.869798°V 2.2190329999999676°L / 48.869798; 2.2190329999999676Koordinatat: 48°52′11″V 2°13′09″L / 48.869798°V 2.2190329999999676°L / 48.869798; 2.2190329999999676
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Hauts-de-Seine
Kantoni Suresnes
(zyra qendrore)
Kryetari Christian Dupy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.79 km2
Lartësia 36 m (m.n.d.)
Popullsia 48,565 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 92150
INSEE 92073


Suresnes është komunë në perëndim të Parisit, në departamentin e Hauts-de-Seine. Është një nga rrethinat më të pasura të Parisit.

Binjakëzimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]