SRC Biljanini Izvori

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
SRC Biljanini Izvori
SRCBiljaniniIzvori stadium.png
Vendndodhja Ohër, Republika e Maqedonisë
Koordinatat Koordinatat: 41°06′18″V 20°48′44″L / 41.105104°V 20.812333°L / 41.105104; 20.812333
Pronari Komuna e Ohrit
Kapaciteti 2,500[1]
Madhësia e fushës 100 x 68m
Hapur 1978
Përdoruesit
KF Ohri
ŽFK Biljanini Izvori
KF Mladost Carev Dvor (2015–)

SRC Biljanini Izvori është një stadium me shumë qëllime në Ohër, Republika e Maqedonisë. Ajo ka një kapacitet prej 2500 ulësesh dhe është shtëpi e FK Ohrid Lihnidos dhe ŽFK Biljanini Izvori. Ajo gjithashtu është përdorur nga ekipi kombëtar maqedonas për trajnim.[2]

Weblink[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ http://www.biljaniniizvori.mk/pages/sportski-objekti/gradski-stadion.php
  2. ^ http://www.time.mk/read/55bd4d1c6c/a6ca2f0d4c/index.html[lidhje e thyer]