Jump to content

Sabazan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Sabazan
Komunë
Bashkia
Bashkia
VendiFranca
Qeveria
 • Kryetari (2020-2026) Corinne Pailhas
Sipërfaqja
1
8.960 km2 (3.459 sq mi)
Popullsia
 (Janar 2020)
134
 • Dendësia15/km2 (39/sq mi)
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
1 French Land Register data, which excludes lakes, ponds, glaciers > 1 km2 (0.386 sq mi or 247 acres) and river estuaries.

Sabazan ( shqiptimi frëngjisht: [sabazɑ̃] ; Ocitanisht: Sabasan ; Shqip: Sabazani) është një komunëdepartamentin Gers, Occitani, Franca jugperëndimore .

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sabazani dhe komunat përreth

Popullsia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia në vite
VitiPop.±%
1968147—    
1975131−10.9%
1982142+8.4%
1990151+6.3%
1999135−10.6%
2007140+3.7%
2012130−7.1%
2017136+4.6%