Saburo Kawabuchi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saburo Kawabuchi
Saburō Kawabuchi 1964b.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëSaburo Kawabuchi
Data e lindjes (1936-12-03) 3 Dhjetor, 1936 (84 vjeç)
Vendi i lindjesOsaka, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1961–1970Furukawa Electric
Ekipi kombëtar
1958–1965Japonia26(8)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Saburo Kawabuchi (lindur më 3 Dhjetor 1936) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 26 ndeshje dhe ka shënuar 8 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1958 2 2
1959 9 3
1960 1 0
1961 6 1
1962 6 2
1963 0 0
1964 0 0
1965 2 0
Gjithsej 26 8

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]