Sachy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sachy
Komunë
noform
Pamje nga Sachy
Stema_figura
Vendndodhja
Sachy is located in Franca
Sachy
Sachy
49°40′06″V 5°07′59″L / 49.668333333333°V 5.1330555555556°L / 49.668333333333; 5.1330555555556Koordinatat: 49°40′06″V 5°07′59″L / 49.668333333333°V 5.1330555555556°L / 49.668333333333; 5.1330555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.9 km2
Popullsia 181 banorë
Dendësia 31 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08110
INSEE 08375


Sachy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Sachy ka një popullsi prej 181 banorë dhe sipërfaqe 5.9 km², me një dendësi prej 31 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sachy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale