Sagàs

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sagàs
Komunë
noform
Church of Sant Andreu.
Stema_figura
Vendndodhja
Sagàs is located in Spanjë
Sagàs
Sagàs

Koordinatat: 42°3′9″V 1°57′49″L / 42.05250°V 1.96361°L / 42.05250; 1.96361

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Berguedà
Kryetari i Bashkisë Joan Pont i Costa
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44.6 km2
Lartësia 738 m (m.n.d.)
Popullsia 134 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Saganès
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 3′ 9″ Veri

1° 57′ 49″ Lindje


Sagàs është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sagàs ka 134 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 44.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Sagàs – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale