Saiko Takahashi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saiko Takahashi
Të dhënat personale
Emri i plotëSaiko Takahashi
Data e lindjes (1976-04-11) 11 Prill, 1976 (44 vjeç)
Vendi i lindjesOsaka, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1995–1998Nikko Securities Dream Ladies29(5)
1999OKI FC Winds14(2)
2000–2009Urawa Reds167(32)
Ekipi kombëtar
2005Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Saiko Takahashi (高橋 彩子 Takahashi Saiko?, lindur më 11 Prill 1976) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2005 2 0
Gjithsej 2 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]