Sailly

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sailly
Komunë
noform
Pamje nga Sailly
Stema_figura
Vendndodhja
Sailly is located in Franca
Sailly
Sailly
49°36′41″V 5°10′31″L / 49.611388888889°V 5.1752777777778°L / 49.611388888889; 5.1752777777778Koordinatat: 49°36′41″V 5°10′31″L / 49.611388888889°V 5.1752777777778°L / 49.611388888889; 5.1752777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.8 km2
Popullsia 262 banorë
Dendësia 20 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08110
INSEE 08376


Sailly është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Sailly ka një popullsi prej 262 banorë dhe sipërfaqe 12.8 km², me një dendësi prej 20 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sailly (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale