Saint-Étienne-à-Arnes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Étienne-à-Arnes
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Étienne-à-Arnes
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Étienne-à-Arnes is located in Franca
Saint-Étienne-à-Arnes
Saint-Étienne-à-Arnes
49°18′36″V 4°29′36″L / 49.31°V 4.4933333333333°L / 49.31; 4.4933333333333Koordinatat: 49°18′36″V 4°29′36″L / 49.31°V 4.4933333333333°L / 49.31; 4.4933333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.56 km2
Popullsia 241 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08310
INSEE 08379


Saint-Étienne-à-Arnes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Saint-Étienne-à-Arnes ka një popullsi prej 241 banorë dhe sipërfaqe 29.56 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Étienne-à-Arnes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale