Saint-Clément-à-Arnes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Clément-à-Arnes
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Clément-à-Arnes
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Clément-à-Arnes is located in Franca
Saint-Clément-à-Arnes
Saint-Clément-à-Arnes
49°18′02″V 4°25′43″L / 49.300555555556°V 4.4286111111111°L / 49.300555555556; 4.4286111111111Koordinatat: 49°18′02″V 4°25′43″L / 49.300555555556°V 4.4286111111111°L / 49.300555555556; 4.4286111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.13 km2
Popullsia 108 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08310
INSEE 08378


Saint-Clément-à-Arnes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Saint-Clément-à-Arnes ka një popullsi prej 108 banorë dhe sipërfaqe 10.13 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Clément-à-Arnes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale