Saint-Fergeux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Fergeux
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Fergeux
Vendndodhja
Saint-Fergeux is located in Franca
Saint-Fergeux
Saint-Fergeux
49°33′48″V 4°12′46″L / 49.563333333333°V 4.2127777777778°L / 49.563333333333; 4.2127777777778Koordinatat: 49°33′48″V 4°12′46″L / 49.563333333333°V 4.2127777777778°L / 49.563333333333; 4.2127777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.5 km2
Popullsia 200 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08360
INSEE 08380


Saint-Fergeux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Saint-Fergeux ka një popullsi prej 200 banorë dhe sipërfaqe 25.5 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Fergeux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale