Saint-Germainmont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Germainmont
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Germainmont
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Germainmont is located in Franca
Saint-Germainmont
Saint-Germainmont
49°30′28″V 4°07′53″L / 49.507777777778°V 4.1313888888889°L / 49.507777777778; 4.1313888888889Koordinatat: 49°30′28″V 4°07′53″L / 49.507777777778°V 4.1313888888889°L / 49.507777777778; 4.1313888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.69 km2
Popullsia 819 banorë
Dendësia 52 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08190
INSEE 08381


Saint-Germainmont është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Saint-Germainmont ka një popullsi prej 819 banorë dhe sipërfaqe 15.69 km², me një dendësi prej 52 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Germainmont – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale