Saint-Juvin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Juvin
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Juvin
Vendndodhja
Saint-Juvin is located in Franca
Saint-Juvin
Saint-Juvin
49°20′06″V 4°56′22″L / 49.335°V 4.9394444444444°L / 49.335; 4.9394444444444Koordinatat: 49°20′06″V 4°56′22″L / 49.335°V 4.9394444444444°L / 49.335; 4.9394444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.4 km2
Popullsia 111 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08250
INSEE 08383


Saint-Juvin është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Saint-Juvin ka një popullsi prej 111 banorë dhe sipërfaqe 9.4 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Juvin – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale