Saint-Lambert-et-Mont-de-Jeux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Lambert-et-Mont-de-Jeux
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Lambert-et-Mont-de-Jeux
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Lambert-et-Mont-de-Jeux is located in Franca
Saint-Lambert-et-Mont-de-Jeux
Saint-Lambert-et-Mont-de-Jeux
49°29′53″V 4°36′40″L / 49.498055555556°V 4.6111111111111°L / 49.498055555556; 4.6111111111111Koordinatat: 49°29′53″V 4°36′40″L / 49.498055555556°V 4.6111111111111°L / 49.498055555556; 4.6111111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.74 km2
Popullsia 145 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08130
INSEE 08384


Saint-Lambert-et-Mont-de-Jeux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Saint-Lambert-et-Mont-de-Jeux ka një popullsi prej 145 banorë dhe sipërfaqe 10.74 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Lambert-et-Mont-de-Jeux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale