Saint-Laurent

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Laurent
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Laurent
Vendndodhja
Saint-Laurent is located in Franca
Saint-Laurent
Saint-Laurent
49°45′49″V 4°46′15″L / 49.763611111111°V 4.7708333333333°L / 49.763611111111; 4.7708333333333Koordinatat: 49°45′49″V 4°46′15″L / 49.763611111111°V 4.7708333333333°L / 49.763611111111; 4.7708333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.26 km2
Popullsia 1148 banorë
Dendësia 269 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08090
INSEE 08385


Saint-Laurent është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Saint-Laurent ka një popullsi prej 1148 banorë dhe sipërfaqe 4.26 km², me një dendësi prej 269 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Laurent (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale