Saint-Loup-Terrier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Loup-Terrier
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Loup-Terrier
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Loup-Terrier is located in Franca
Saint-Loup-Terrier
Saint-Loup-Terrier
49°34′34″V 4°36′57″L / 49.576111111111°V 4.6158333333333°L / 49.576111111111; 4.6158333333333Koordinatat: 49°34′34″V 4°36′57″L / 49.576111111111°V 4.6158333333333°L / 49.576111111111; 4.6158333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.3 km2
Popullsia 170 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08130
INSEE 08387


Saint-Loup-Terrier është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Saint-Loup-Terrier ka një popullsi prej 170 banorë dhe sipërfaqe 15.3 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Loup-Terrier – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale