Saint-Loup-en-Champagne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Loup-en-Champagne
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Loup-en-Champagne
Vendndodhja
Saint-Loup-en-Champagne is located in Franca
Saint-Loup-en-Champagne
Saint-Loup-en-Champagne
49°27′18″V 4°13′13″L / 49.455°V 4.2202777777778°L / 49.455; 4.2202777777778Koordinatat: 49°27′18″V 4°13′13″L / 49.455°V 4.2202777777778°L / 49.455; 4.2202777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.77 km2
Popullsia 226 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08300
INSEE 08386


Saint-Loup-en-Champagne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Saint-Loup-en-Champagne ka një popullsi prej 226 banorë dhe sipërfaqe 15.77 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Loup-en-Champagne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale