Saint-Menges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Menges
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Menges
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Menges is located in Franca
Saint-Menges
Saint-Menges
49°44′19″V 4°55′34″L / 49.738611111111°V 4.9261111111111°L / 49.738611111111; 4.9261111111111Koordinatat: 49°44′19″V 4°55′34″L / 49.738611111111°V 4.9261111111111°L / 49.738611111111; 4.9261111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.21 km2
Popullsia 1019 banorë
Dendësia 83 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08200
INSEE 08391
Faqja Zyrtare http://www.saint-menges.com


Saint-Menges është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Saint-Menges ka një popullsi prej 1019 banorë dhe sipërfaqe 12.21 km², me një dendësi prej 83 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Menges – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale