Saint-Morel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Morel
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Morel
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Morel is located in Franca
Saint-Morel
Saint-Morel
49°20′15″V 4°41′39″L / 49.3375°V 4.6941666666667°L / 49.3375; 4.6941666666667Koordinatat: 49°20′15″V 4°41′39″L / 49.3375°V 4.6941666666667°L / 49.3375; 4.6941666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.04 km2
Popullsia 229 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08400
INSEE 08392


Saint-Morel është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Saint-Morel ka një popullsi prej 229 banorë dhe sipërfaqe 12.04 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Morel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale