Saint-Pierre-à-Arnes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Pierre-à-Arnes
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Pierre-à-Arnes
Vendndodhja
Saint-Pierre-à-Arnes is located in Franca
Saint-Pierre-à-Arnes
Saint-Pierre-à-Arnes
49°17′59″V 4°27′11″L / 49.299722222222°V 4.4530555555556°L / 49.299722222222; 4.4530555555556Koordinatat: 49°17′59″V 4°27′11″L / 49.299722222222°V 4.4530555555556°L / 49.299722222222; 4.4530555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.41 km2
Popullsia 65 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08310
INSEE 08393


Saint-Pierre-à-Arnes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Saint-Pierre-à-Arnes ka një popullsi prej 65 banorë dhe sipërfaqe 8.41 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Pierre-à-Arnes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale