Saint-Quentin-le-Petit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Quentin-le-Petit
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Quentin-le-Petit
Vendndodhja
Saint-Quentin-le-Petit is located in Franca
Saint-Quentin-le-Petit
Saint-Quentin-le-Petit
49°35′01″V 4°04′44″L / 49.583611111111°V 4.0788888888889°L / 49.583611111111; 4.0788888888889Koordinatat: 49°35′01″V 4°04′44″L / 49.583611111111°V 4.0788888888889°L / 49.583611111111; 4.0788888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.95 km2
Popullsia 124 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08220
INSEE 08396


Saint-Quentin-le-Petit është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Saint-Quentin-le-Petit ka një popullsi prej 124 banorë dhe sipërfaqe 8.95 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Quentin-le-Petit – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale